Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
FENIX Protector s.r.o. Menu

Vše o FENIX Protector

Výroba  |  Vychytávky  |  Státní zakázky  |  Galerie |  Reklamační řád

 

Jsme FENIX Protector s.r.o. vyrábíme batohy, vesty a další taktické vybavení pro armádu, policii a příslušníky dalších bezpečnostních složek. Naše společnost se vývojem a výrobou vybavení pro extrémní podmínky zabývá již více než 25 let.

 

Mezi naše hlavní zákazníky patří: Ministerstvo obrany ČR, Ministerstvo vnitra ČR, Ministerstvo obrany SR, 601.skss Prostějov, URNA, 43. výsadkový pluk Chrudim, Aktivní zálohy a další.

 

 

Náš příběh

Společnost založil Martin Hanuš v 80. letech, kdy jako aktivní vodák a horolezec začal objevovat outdoorový svět. Zúčastnil se několika expedic v zahraničí (Rusko, USA). Z vodáckých expedic jsou významné sjezdy horských veletoků na Sibiři – Katuň, Čuja, Jenisej a další. Sjezdy se uskutečnily na dnes již legendárním 4-válcovém člunu Matylda, na jehož výrobě se Martin Hanuš významně podílel. Z horolezeckých akcí je možné zmínit výstupy na Kavkazu a Pamíru.

Účast na expedicích a později i vlastní organizace expedic vedla k získání důležitých znalostí a zkušeností z hlediska funkčnosti vybavení. Díky těmto znalostem získal Martin Hanuš členství v materiálové komisi ČSTV.

V té době byla nabídka outdoorového vybavení minimální, to vedlo k tomu, že si účastníci expedic často vyráběli vybavení sami z vlastních zdrojů. Martin Hanuš si v r. 1985 za celou výplatu koupil v Německu batoh značky Berghaus, doma ho prozkoumal, aby zjistil, jak je ušitý a jak funguje a pustil se doma v obývacím pokoji do výroby vlastních batohů a horolezeckých úvazků.

Ze začátku šil vybavení pro své kamarády. Postupně ho, ale oslovovalo více a více zájemců. Na jaře 1989, v době, kdy bylo ještě téměř nemožné svobodně podnikat, získává Martin Hanuš živnost na povolení národního výboru a o rok později 1990 Martin Hanuš zakládá firmu Martin Hanuš - ALP.

Sortiment se v té době zúžil pouze na batohy. Bylo zakoupeno potřebné technologické vybavení a výroba batohů značky ALP se rozjela naplno. V 90. letech patřila značka ALP k nejúspěšnějším na trhu. Dodnes je možné potkat batohy ALP v lese i na horách, i když byly vyrobeny před více jak 20 lety.

V roce 1995 byl Martin Hanuš osloven českou armádou, protože batohy ALP byly vyhodnoceny jako nejlepší pro hloubkový průzkum. 

 

Výroba sportovních batohů se pomalu upozadila a společnost se začala soustředit na vojenské vybavení. Naplno se rozběhla spolupráce s 601.Skupinou speciálních sil, chrudimskými výsadkáři a dalšími jednotkami v České republice. Zájem o výrobky ALP projevily i jednotky na Slovensku – 5.Pluk špeciálného určenia a další.

Společnost se zaměřila především na vývoj a výrobu nových batohů pro AČR. Vojenská výroba byla brzy doplněna i o další výrobky – taktické vesty, sumky, doplňky atd.

V letech 1996 – 2008 společnost ALP dodala do Armády České republiky přes 50 000 ks výrobků (batohy 30l, 60l, 120l a další) a stala se tak jejím významným dodavatelem. Důležitým rokem byl rok 2008, kdy společnost dodala kompletní vybavení do Armády Slovenské republiky (cca 351 000ks výrobků). Jednalo se o několik typů batohů, balistické vesty, taktické vesty, sumky a doplňky.

Také v následujících letech byla společnost ALP hlavním dodavatelem vybavení OSSR.

 

 

Vývoj nových výrobků probíhá za spolupráce s předními odborníky na vojenskou výstroj. Společnost spolupracuje s příslušníky vojenských útvarů, speciálních jednotek např. v Prostějově nebo Žilině, s policií, se členy zásahových jednotek atd. Veškeré výrobky jsou testovány na zahraničních misích v Iráku a Afghánistánu. Z důvodu vysokých nároků na materiál a zpracování výrobků, jsou používány prvotřídní technologie a vysoce kvalitní materiály. V současné době se společnost zaměřuje na kompletní vybavení vojáků, jak ve speciálních jednotkách, tak ve standardních útvarech, a dále na vybavení policie a zásahových jednotek.

V roce 2015 došlo k přejmenování společnosti Martin Hanuš – ALP na FENIX Protector s.r.o. Ke změně názvu společnosti došlo hlavně z důvodu, že značka ALP byla zamýšlena pro outdoroovou produkci, FENIX Protector je zaměřen na vojenské a policejní vybavení.

 

 

Certifikáty

Společnost FENIX Protector je od r. 2016 členem Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR.