Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
FENIX Protector s.r.o. Menu

Výroba

Vše o FENIX Protector | Technologie | Textilní materiályBalistické vložky

Vývojová dílna

V sídle společnosti je umístěna vývojová dílna, kde probíhá testování nových materiálů, pokrokových technologií a hlavně vývoj nových výrobků. Každý nový výrobek je dlouhodobě testován a modifikován přesně podle potřeb uživatelů, než je uvolněn do prodeje. Testování probíhá hlavně u speciálních jednotek, velmi často v zahraničních misích.

Na vývojové dílně probíhají také první malosériové výroby výrobků při uvedení na trhu před zadáním do velkosériové výroby a také zde probíhá výroba malých sérií pro speciální útvary, které vyžadují obzvlášť velký důraz na kvalitu.

Dále zde probíhá výroba vzorků do veřejných soutěží a tendrů a výroba vzorků pro zahraniční zákazníky.

Malosériová výroba

Menší série výrobků vyrábíme u našich kooperantů v České republice. Jedná se o společnosti, které mají dlouholetou zkušenost se šitím těžkého textilu, zejména batohů a outdoorového vybavení. Při realizaci výroby v těchto společnostech je samozřejmá kontrola našimi zaměstnanci v průběhu celého výrobního procesu.

 

Velkosériová výroba

Z důvodu ekonomických změn v českém, respektive evropském šicím průmyslu, kdy byla v posledních zrušena valná většina textilních závodů a kdy není možné zajistit dostatečnou pracovní kapacitu v tuzemsku, jsme většinou nuceni realizovat velkosériovou výrobu mimo ČR. Stávající tuzemské textilní závody nemají dostatečný počet pracovníků a zejména nemají odpovídající technologické vybavení potřebné pro kvalitní vojenskou výrobu.

Výroba velkých sérií je realizována ve spolupráci se zahraničními společnostmi disponujícími dostatečně velkou výrobní kapacitou umožňující výrobu mnohatisícových sérií v krátkém čase. Hlavním zahraničním výrobním partnerem je společnost sídlící v Hong Kongu s americkým vlastníkem a výrobními kapacitami v několika asijských zemích. Společnost disponuje potřebným počtem pracovníků, který umožňuje vyrobit i velké zakázky v poměrně krátkém čase. Tato společnost byla založena v roce 1991 a po celou dobu se zabývá šitím těžkého textilu, převážně batohů, cestovních tašek, v nemalé míře i armádní výstroje atd. Hlavními zákazníky společnosti jsou přední světové outdoorové značky a armády. Významným ukazatelem kvality výroby je i to, že společnost má stabilní management a v minulých letech se stala přímým dodavatelem taktického vybavení pro jednu z největších evropských armád.

Při každé významné zakázce jsou přímo ve výrobním závodě přítomni naši pracovníci, kteří dohlížejí na kvalitu výroby a mají možnost tak zachytit případné nedostatky již v samém počátku výroby tak, aby zákazník obdržel bezvadné zboží. Výše reklamací výrobků vyrobených v této společnosti se dlouhodobě pohybuje do 0,004%, což v není v současné době v evropských poměrech již možné dosáhnout.

I tato firma, se kterou spolupracujeme již několik let, je vlastníkem certifikátu ISO 9001:2000.

 

Zakázková výroba

 

Vzhledem k dlouholetým zkušenostem s těžkou textilní výrobou realizujeme také zakázkovou výrobu i z jiných oborů než je výroba batohů a armádní výstroje. Mezi naše zákazníky patří např. světoznámé vodácké firmy.