Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
FENIX Protector s.r.o. Menu

Články

Taktickou výbavu pro Armádu a Policii České republiky vyrábí česká společnost FENIX Protector

7. 10. 2022

Společnost FENIX Protector spadá do skupiny STV a patří mezi nejvýznamnější výrobce a dodavatele taktického vybavení pro bezpečnostní složky v České republice, zejména Armádu ČR (AČR) a Policii ČR (PČR). Své výrobky dodává i zákazníkům v zahraničí (např. Slovensko, Rakousko) ale i koncovým uživatelům.

Nízkoprofilové nosiče taktické výstroje: úspěšný projekt pro zajištění balistické ochrany jednotlivce v AČR

1. 8. 2022

Moderní výstrojní součástka, na kterou se dlouho čekalo. To jsou nízkoprofilové nosiče taktické výstroje (NPNTV), jejichž první dodávku dostala armáda na konci roku 2020. Nyní jich má více než 5 500. Na základě rámcové dohody končící v roce 2024 si jich přitom může pořídit více než jednou tolik.

Bojové opasky a kompletní sortiment pouzder – moderní výstroj pro AČR od českého výrobce

31. 7. 2022

Výstroj a výzbroj vojáků Armády České republiky prochází postupnou obnovou a modernizací. Nedávno byl představen nový kamuflážní vzor MAD21 nebo například pušky pro přesnou střelbu CZ BREN 2 PPS, které nahrazují zbraně SVD Dragunov a SVDN-3 Tiger. Poněkud méně jsou možná vidět některé další výstrojní prvky, jejichž vlastnosti a funkčnost jsou pro vojáky rovněž velmi důležité, jako jsou bojové opasky nebo pouzdra na zásobníky, granáty nebo pomůcky pro velitele. I zde využívá armáda produkty vyvinuté v České republice a využívající technologie, které odpovídají nejnáročnějším požadavkům. Zaměřují se na ně společnosti FENIX Protector a Tropnerze skupiny STV, které již dodaly ozbrojeným silám desítky tisíc kusů opasků a pouzder desítky různých typů.

 

 

Dodavatel balistických vest pro AČR: Na vývoji úzce spolupracujeme s vojáky. Vyvážíme i do zahraničí

31. 7. 2022

Redakce Security Magazínu navštívila prostory společnosti Fenix Protector v Novém Kníně. Společnost Fenix Protector patřící do skupiny STV Group vyvíjí, vyrábí a dodává bezpečnostním složkám, především Armádě České republiky a Policii České republiky, taktické vybavení v podobě bojových opasků, pouzder, batohů, a také nosičů balistických plátů či balistických vest. Kromě již probíhajících dodávek nízkoprofilového nosiče taktické výstroje pro 43. výsadkový pluk vrcholí také vojenské zkoušky ochranné balistické univerzální vesty VOBU. Rozhovor nám poskytl jednatel společnosti Vítězslav Kus.

 

Pravěký dravec znovu ožívá. Vesta Fenix Protector Raptor

7. 7. 2022

Každý bojový konflikt se vyznačuje nejen novou výzbrojí a taktikou, ale také výstrojí a stupněm ochrany jednotlivce. V současné době ochrana jednotlivce neustále balancuje na pomezí dvou protikladů – mobilita vojáka a jeho „neprůstřelnost“. Aktuální, a podle mě více než rozumnou formou kompromisu mezi těmito protiklady, jsou kompaktní nosiče plátů s možností vložení dodatečné protistřepinové ochrany, takzvané měkké balistiky. Jak se taková vesta nosí?

 

Recenze sumek Fenix Protector UFG: Zahalené sevření

6. 7. 2022

Je to jedna ze standardních a věčných otázek každého vojáka. Kam mám sakra dát zásobníky? Jakou sumku si vybrat? Kdyby byla jen jedna sumka, je po problému. Jenže možností volby je hrozně moc. Každá sumka se hodí na trochu jiný druh práce, každému vyhovuje něco jiného. A pokud chcete něco univerzálního, co by splňovalo vaše požadavky pro více typů bojových úkolů, máte tak trochu problém. Nebo se pletu a existuje řešení?

 

 

Pozor, přichází Démon: Recenze nosiče plátů od Fenix Protector

5. 7. 2022

Již nějakou dobu se u taktického vybavení prosazuje minimalismus. Nejvíce se to asi projevuje v segmentu taktických balistických vest, respektive nosičů plátů (plate carrier). Tento trend není jen módním výstřelkem. Má to i svou praktickou stránku. Určitá skupina vojáků (a samozřejmě i civilistů) preferuje pohyblivost před maximální ochranou. Trend je jedna věc, ale praktičnost a reálná využitelnost je věc druhá. Jak to tedy s minimalistickým nosičem plátů je?

 

 

Recenze batohu Fenix Protector Magnus: Zrozen k tuningu

23. 1. 2022

Od batohu očekává každý něco jiného. Tak, jak jsou rozdílné požadavky jednotlivých uživatelů, tak jsou rozdílné i batohy jednotlivých výrobců. Přesto se v segmentu batohů dají vypozorovat určité módní trendy či směry, kterými se nové batohy ubírají. Jasně, osvědčené konstrukce tu s námi stále jsou a budou. Výrobci ale nespí, naslouchají uživatelům z řad vojáků a přináší to, co si myslí, že by mohlo uspět. Jestli se to daří, a pro koho může být nová generace batohů určená, se podíváme v dnešní recenzi.