Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
FENIX Protector s.r.o. Menu

Textilní materiály

Vše o FENIX Protector | Výroba | TechnologieBalistické vložky

Cordura

Při výrobě našich výrobků používáme tkaninu Cordura, která je celosvětově dlouhodobě nejpoužívanějším materiálem při výrobě batohů a vest. Svými vlastnostmi poskytuje uživateli nejlepší možný komfort vzhledem k pevnosti, trvanlivosti a ceně materiálu.

 

Lamináty

Nově používané laminované materiály – např. CorPlus 2, CorPlus 3, CorPlus 5 umožňují použití laserově vyřezávané vazby. Výsledkem využití laminovaných materiálů je zásadní snížení hmotnosti výrobků, moderní design a celkové zjednodušení výrobků.

3D síťovina

Moderní 3D síťovina používaná zejména na zádech batohů a vnitřní straně některých balistických vest zaručuje uživatelům vynikající odvětrání a termoregulaci, která je důležitá zejména v náročných podmínkách zahraničních misí.

Hypalon

Na výrobu ramenních opěrek a zadních díků sumek používáme materiál hypalon – chlorsulfonovaný polyethylen CSM firmy DuPont. Tento materiál se vyznačuje velmi vysokou pevností, odolností vůči chemikáliím, nízkým teplotám a UV záření. Používá se zejména na výrobu nafukovacích gumových člunů, skládacích kajaků a kánoí nebo jako ochrana před povětrnostními vlivy pro radarové antény. V poslední době se používá také jako jeden z materiálů použitých na lyžařské boty. Na některých výrobcích nahrazuje díky své nižší hmotnosti a vyšší pevnosti používaný neopren.

Polartec

  • Materiál POLARTEC® lze nazvat teplem bez hmotnosti.
  • Jeho termoizolační vlastnosti vzhledem k zanedbatelné váze jsou vynikající.
  • Materiál má antipillingovou úpravu pro vyšší odolnost, je prodyšný a rychle vysychá.
  • POLARTEC® Clasic 200® je jeden z dlouhé řady nejznámějších a nejkvalitnějších fleecových materiálů od stejnojmenné americké firmy.

OUTDOOR WORLD SI VYŽÁDAL ZMĚNU

V roce 1981 Polartec navždy změnil způsob, jakým se svět obléká za chladného počasí a to s vynálezem polárního syntetického rouna. Základní polyesterové vlákno v pletenině bylo inovováno pro svrchní oděvy a tím byla vytvořena odolnější a univerzálnější vlákna. Takto upravené rouno zůstává více než 35 let základním stavebním kamenem tepelně izolačních materiálů s osvědčenou odolností, lehkostí a rychlým vysycháním.

Polartec® fleece má strukturovanou vláknitou strukturu, která vytváří tepelné vzduchové kapsy, které zabraňují konvektivním tepelným ztrátám a regulují teplo jádra. Tato průlomová konstrukce poskytuje izolačním materiálům nejvyšší poměr tepla na hmotnost, přičemž zůstává vysoce odolný proti povětrnostním vlivům, odolný a měkký na dotek. Hydrofobní vlastnosti dále zvyšují schopnost odpuzovat vodu, odolávat saturaci a rychle vyschnout.

Teplo bez hmotnosti se rychle stalo novým standardem pro výkonnostní tkaniny.